שחיטה פרטית – כמה זה עולה? ומה צריך לדעת לפני?

תוֹכֶן הָעִניָנִים

כל הנושא של שחיטה כשרה התפתח מאוד בחמישים השנים האחרונות כאשר ישנם כמה וכמה גופי כשרות המלווים את תהליכי השחיטה, הכשרת הבשר, המלחתו וכל שאר התהליכים שצריך כדי להכין את הבשר בכשרות מהודרת עבור שומרי הכשרות.

עם זאת יש רבים שלא באמת רוצים להסתמך על גופי הכשרות השונים והם מבקשים לערוך שחיטה פרטית. הדבר רווח במיוחד במקומות שם קשה להשיג בשר מהודר אך לא רק שם. לרוב, אנשים שרוצים ליהנות מרמת כשרות גבוהה במיוחד, מתאגדים יחד כקבוצה ויחד הם רוכשים את הבקר ואת העופות ופונים איתם אל שוחט ירא שמים שהם בוחרים על מנת שהוא יבצע עבורכם את השחיטה על פי כל ההלכות והחומרות שהם מבקשים.

כמה עולה שחיטה פרטית? כיצד מתבצעת שחיטה כזו? מה עושים אם לאחר השחיטה מתברר כי ישנו פגם כלשהו בבהמה או בעוף והם אינם כשרים? על כל השאלות הללו ועוד, נענה כאן בהמשך.

עלות שחיטה פרטית:

כמה עולה שחיטה פרטית של כבש או עוף? לפניכם ערכת מחירים אחרי שביררנו את הנושא.

עלות שחיטה פרטית של כבש1,500 ₪ (פחות או יותר)
מחיר שחיטת עוף בצורה פרטית250 ₪ (פחות או יותר)
המחירים הם בגדר הערכה בלבד.

שאלות חשובות בנושא שחיטה כשרה

איך מתבצעת שחיטה פרטית?

כפי שכבר כתבנו לעיל, לרוב נערכת השחיטה הפרטית בצורה מרוכזת עבור קבוצה של אנשים שמתאחדת יחד לצורך ביצוע השחיטה הפרטית. בדרך כלל שחיטה כזו נערכת רק פעמים ספורות במהלך השנה כאשר בני החבורה נערכים עם כמות גדולה של בקר ועופות כדי לספק לעצמם מענה למשך מספר חודשים תוך הוזלת העלויות.

כמה עולה שחיטה פרטית של כבש או עוף?

עלות שחיטה פרטית של כבש בסביבות 1500 ₪, שחיטה פרטית של עוף – 250 ₪.

למה כדאי לשלם עבור שחיטה פרטית?

ברור שאם תיגשו למקרר ב'סופר' תוכלו לבחור את הבשר הרצוי בכשרות מהודרת ביותר ולשלם פחות. עם זאת רבים וטובים בוחרים שלא להסתמך גם על אלו. והם מעדיפים לשלם יותר וליהנות משחיטה מהודרת יותר. ברור שכאשר מדובר בשחיטה בהם אתם יודעים מיהו השוחט, אתם עוקבים אחר כל התהליכים. ורואים הכול מול העיניים, הכול יהיה מהודר יותר. אנשים שאכן לא רוצים להתפשר ומעוניינים לוודא כי השחיטה נעשית כולה בתכלית הכשרות. עם כל החומרות וההידורים, מעדיפים לשלם הרבה יותר ובלבד להבטיח לעצמם רמות כשרות גבוהות במיוחד.

אצל מי אפשר להזמין שחיטה פרטית?

כל מי שיש לו הסמכה לעסוק בשחיטה והוא למד היטב את כל ההלכות הקשורות לנושא, יכול לעסוק במלאכת השחיטה. עם זאת, ברור כי עבור אנשים שרוצים להקפיד על שחיטה מהודרת. הבחירה תהיה אך ורק בשוחט ירא שמים עליו הם יסמכו בלב שקט.

מה קורה במקרה שיש פגם והבהמה או העוף אינם כשרים?

ישנם דיונים רבים בהלכה האם מותר לתת לגוי בשר או עוף שנמצאו פגומים לאחר השחיטה. היות וגם הגוי מצווה על אבר מן החי. יש מקרים בהם ניתן למכור לגוי את הבשר ובכך לכסות חלק מהעלויות. במקרים אחרים נותנים או מוכרים אותם לבע"ח.

האם כדאי להתחיל קורס שחיטה?

בעולם המתקדם של היום, הולכים ומתפתחים מגוון רחב של מגזרים ותעשיות. תעשיית המזון היא אחת התעשיות הגדולות והחשובות ביותר שקיימות כיום. ואחד האבנים היסודיות של תעשיית המזון הוא השחיטה.

השחיטה היא תהליך חשוב ביותר לקבלת מזון המוגדר ככשר, כלומר מזון המתאים לצרכי הקהילה היהודית. זהו תהליך מסורתי וקדום המבוצע בכדי להבטיח את ההיגיינה והאיכות של המזון. עם זאת, כדי לבצע את התהליך בצורה נכונה ובטוחה, צריך להיות כלי שחיטה כשרים כהלכה. זה מה שהופך את קורס השחיטה לכל כך חשוב ומתאים לאנשים המעוניינים להיות חלק מתעשיית המזון החשובה והגדולה הזו.

מספר סיבות מדוע כדאי להתחיל קורס שחיטה

  1. רכישת מיומנויות: קורס השחיטה מספק לתלמידים את הידע והכישורים הנדרשים לבצע את התהליך בצורה נכונה ובטוחה. התלמידים לומד את המתודולוגיות השונות של השחיטה. וכן את המכשור והכלים הנדרשים לבצע את התהליך בצורה יעילה. כך שקורס השחיטה מספק לתלמידים את הכלים הנדרשים, כדי לפתח כישורים בענף זה. ולהיות מוכשרים בתחום המזון.
  2. הקמת עסק משלך: אם אתה מעוניין לפתח את עצמך כסחרן מזון, ולפתח עסק משלך. קורס השחיטה יכול לסייע לך להתחיל בצורה יעילה ומושכת יותר. בזכות הידע והמיומנויות שקיבלת, אתה יכול לפתח עסק מוצלח ולצמוח כמסחרן מזון מקצועי.
  3. עשיית מצוות: לכמה אנשים, קורס השחיטה הופך להיות חלק ממצוות דתיות או חברתיות. בעזרת קורס השחיטה, אפשר להשתתף במצוות ולתרום לקהילה בצורה משמעותית. זהו אפשרות נהדרת לקבל משמעות בחיים ולתרום לצדק חברתי ודתי.
קורס שחיטה

אנו ב- אקדמיה התורנית לומדים מקווים מאוד שהמאמר הזה ענה לכם על השאלות, אם יש לכם שאלות נוספות בנושא אנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר.

אולי יעניין אתכם להמשיך לקרוא בנושא:

Picture of לומדים אקדמיה תורנית
לומדים אקדמיה תורנית
כל המידע באתר נכתב ע"י צוות האתר של מכללת 'לומדים'. המרכז המקצועי בכל רחבי הארץ לקורסים והכשרות לחרדים וגם לדתיים בכל מקצועות הקודש.
WhatsApp
Telegram
Email
Facebook
מידע נוסף בנושא שחיטה
מי יכול להיות שוחט
מי יכול להיות שוחט?

חשבתם לעסוק במקצוע קודש מלאכת השחיטה, השאלה היא מי יכול להיות שוחט? האם זה מתאים לכל אדם? לפניכם הקריטריונים בהם חייב שוחט מוסמך לעמוד.

קרא עוד »
קורסים מבוקשים
גלה את הדרך להפוך לסופר סת"ם מוסמך ב-4 חודשים בלבד. הצטרף לקורס סופר סתם וקבל הכשרה מקצועית וייחודית ע״י רבנים וסופרים מומחים, עם דגש על מיומנויות ופרקטיקה לכתיבת מזוזות, תפילין וספרי תורה. הצטרף עכשיו והתחל את מסעך להיות סופר סת"ם ברמה הגבוהה ביותר.
כלי נגישות
שנה טובה