קורס רבנות

קורס רבנות הינו מסלול ייחודי להסמכה לרבנות בשיטת ״יורה יורה״. התוכנית מיועדת לאברכים יראי שמיים, הרוצים להתפתח ולהתקדם בתחום הפסיקה ההלכתית ולהיות רבני קהילה או שכונה.

מבוא לקורס רבנות

ברוכים הבאים לקורס רבנות במסלול "יורה יורה", מסלול ייחודי עבור הסמכה לרבנות. התכנית, שמתקיימת למשך שלוש שנים, מציעה לימוד מעמיק בתחומי ההלכה והכנה לקראת מבחני הרבנות, תוך מתן דגש על הכנה פרקטית למנהיגות רוחנית. הקורס כולל שישה חלקים המכינים את התלמידים לקראת ששת המבחנים מטעם הרבנות הראשית. בוגרי הקורס, העוברים בהצלחה את המבחנים, יקבלו את תעודת "יורה יורה", מעידה על מוסמכותם לשמש כרבנים בקהילות ובשכונות ואף לפסוק בהלכה.

מטרת קורס רבנות באקדמיה התורנית לומדים, היא לעזור לתלמידים לעבור את בחינות הרבנות עד להסמכה מלאה מטעם הרבנות הראשית עד לקבלת ׳תעודת יורה יורה׳. תוך מתן דגש על פיתוח כישורים בפסיקה והתמודדות עם שאלות הלכתיות מורכבות.

הקורס נועד להכשיר מנהיגים רוחניים שיהיו מסוגלים לשמש כרב שכונה או רב עיר, עם ידע והבנה עמוקה של ההלכה ויכולת לפסוק בהלכה.

אדם ירא שמיים שלמד בישיבות, ועוסק בלימוד תורה באופן מלא.

תנאי קבלה:

  • 4 שנות לימוד בישיבה גבוהה או כולל, לאחר גיל 18.
  • יכולות לימודיות טובות.
  • לאחר מעבר ראיון אישי בהצלחה.

הלימודים מתקיימים במשך 3 שנות לימוד שיעור פעם בשבוע.

במהלך הקורס נקיף את ששת מבחני הסמיכה מטעם הרבנות הראשית.

התכנים הנלמדים בקורס הם: איסור והיתר, מקוואות, שבת, עירובין, נידה, אבלות, קידושין, מילה וגירות, הלכות דיינים, שכירות פועלים, נזקי שכנים, הלוואה, עדות, שותפין, כשרות במטבח, אתיקה בעסקים, בר מצווה, חופה וקידושין ועוד.

במסגרת הקורס, המשתתפים ילמדו לא רק את ההלכה התיאורטית, אלא גם איך ליישמה במציאות היומיומית של הקהילה. הקורס מציע חוויה לימודית שמשלבת בין לימודי גמרא, פוסקים ופסיקות הלכה, לבין דיונים בנושאים עכשוויים ומעשיים. כל זאת מתוך מטרה לפתח רבנים שיהיו גשר בין המסורת היהודית לבין האתגרים המתעוררים בחברה המודרנית.

תעודת יורה יורה תינתן בכפוף לסיום ששת מבחני הסמיכה מטעם הרבנות הראשית בציון עובר (65%). ובנוסף יקבלו התלמידים תעודה מטעם האקדמיה התורנית ׳לומדים׳.

מחיר של קורס רבנות:

6,500
המחיר הוא לשנת לימודים אחת – מתכונת הקורס.

לחצו על הכפתור כדי להוריד את הסילבוס ולראות את המפרט המלא

מהרו להירשם כדי לתפוס מקום בקורס הקרוב!
פריסה ל-10 תשלומים

ניתן לפרוס את התשלומים ל- 10 תשלומים ללא ריבית

תקבלו את הציוד הנדרש

כל קורס באתר כולל במחיר את הציוד הנדרש

מתחייבים להצלחה

כל תלמיד יוכל להגיע לשיעורים חוזרים ללא הגבלה

תעודה רשמית מאת לומדים

בסיום כל קורס תקבלו תעודה רשמית של מכללת לומדים

הרשמה לקורס רבנות

נא למלאות את הפרטים ונציג יצור איתך קשר
קורס רבנות
לומדים בקורס רבנות
רכישת מקצוע לחיים
קורס סופר סתם
מידע נוסף בנושא דיינות ורבנות
מועדי בחינות הסמכה לרבנות יורה יורה
מועדי בחינות הסמכה לרבנות יורה יורה

בחינות הסמכה לרבנות יורה יורה הן בחינות מקצועיות שמתבצעות בפני ועדת סמיכה של בתי הדין הרבניים בישראל. הבחינות מתבצעות לאחר שהמועמד הסתיים את לימודיו בבית המדרש לרבנים וקיבל אישור להמשך הלימודים על-ידי רבני הבית המדרש.

קרא עוד »
מחפש כולל ללימוד דיינות
מחפש כולל ללימודי דיינות?

לימודי דיינות הם קורסים ותוכניות לימוד המיועדות לאנשים המעוניינים ללמוד ולהתמקצע בדיני ההלכה היהודית ולשמש כדיינים בבתי הדין הרבניים. לימודי דיינות מכילים מגוון רחב של נושאים הכוללים:

קרא עוד »
חומר לימודי דיינות
חומר לימודי דיינות – כדאי לקרוא לפני שנגשים לבחינות

החומר הלימודי מתחיל בהבנה עמיקה של תפקיד הדיין והמערכת המשפטית הכוללת אותו. נדגים את החוקים והפקודות המתייחסים לדיונים ולתהליכים משפטיים, וכן את הדרכים להתחיל, לנהל ולסיים דיון באופן הולם ובצורה המתאימה לכל סוג סכסוך.

קרא עוד »
כלים לרבנות
הכשרה לרבנות
קורס רועה רוחני של האקדמיה התורנית 'לומדים' במסלול זה, תלמדו איך להוביל קהילות, ולהשיב על שאלות הלכתיות הקורס מציע הכנה להסמכה ולמבחנים ברבנות הראשית. זו ההזדמנות שלכם לקחת חלק במנהיגות רוחנית ולהשפיע בחיי קהילה.
כלי נגישות
שנה טובה