קורס מוהלים

קורס מוהלים של האקדמיה התורנית מציע הכשרה מקיפה למוהלים העתידיים, כולל פיתוח כישורים, הבנה הלכתית והתמודדות עם אתגרים רפואיים.

מבוא לקורס מוהלים

"זֹאת בְּרִיתִי אֲשֶׁר תִּשְׁמְרוּ בֵּינִי וּבֵינֵיכֶם וּבֵין זַרְעֲךָ אַחֲרֶיךָ הִמּוֹל לָכֶם כָּל זָכָר" (בראשית פ' יז' פס' י') 
לפי המסורת בעמ"י כל אדם חייב למול את בנו ביום השמיני ללידתו. בימי קדם לא הייתה הסמכה מיוחדת למוהלים, כלומר כל אדם שהיה לו את הידע והמיומנות הנדרשת יכול היה לבצע ברית מילה. אך בימינו עם התגברות המודעות לסכנה הנוגעת לביצוע ברית המילה ללא ההסמכה, כל מוהל חייב להיות בר הסמכה. לכן יש ביקוש למוהלים מוסמכים עם פיקוח רפואי מלא ומוסמך הלכתית.

היות והביקוש הגבוהה היום למוהלים מיומנים רפואית בפרט ומוסמכים בפיקוח הלכתי בכלל. הופך את הקורס באקדמיה התורנית לומדים למסלול מבוקש.

בקורס המוהלים שלנו, המועבר בשילוב של לימוד עיוני עם תרגול מעשי, מתמקדים בהכשרה רפואית מקיפה, כולל קורס החייאה מיוחד לתינוקות וקבלת רישיון ממגן דוד אדום. המשתתפים יזכו לתעודת הסמכה מוכרת מהאקדמיה ובנוסף, רישיון מוהלים מאיגוד המוהלים הארצי בישראל, המאשר את יכולתם לבצע ברית מילה לפי הסטנדרטים הגבוהים ביותר. הקורס מספק ידע וכלים הכרחיים להיות מוהל מקצועי, בטוח ומוסמך, עם דגש על שמירת הבריאות והבטיחות של התינוקות.

ללמוד קורס מוהלים דרכנו מספק לכם יתרונות בלעדיים שאינם מצויים במקום אחר. ההכשרה אצלנו מתבצעת על ידי מומחים בתחום המוהלות והרפואה, המקנים לכם לא רק את הידע התאורטי החשוב, אלא גם את הניסיון המעשי הקריטי. נוסף על כך, התמחותנו בהכשרה רפואית מוקדמת ובקורסי החייאה מיוחדים לתינוקות, מבטיחה שאתם עוזבים את הקורס עם הכנה מלאה לכל סיטואציה. כמו כן, התוכנית הלימודית שלנו מעניקה לכם גישה לרישיונות ותעודות הכרה מהגופים המובילים בתחום, מה שמבטיח את מעמדכם כמוהלים מקצועיים ומוערכים. בחירה בקורס שלנו היא השקעה בעתידכם המקצועי, עם התחייבות לאיכות, מקצועיות ותמיכה מלאה לאורך כל הדרך.

מטרת הקורס היא להקנות לכם את כל הידע הרפואי וההלכתי בתחום המילה. בנוסף תרכשו מיומנות מעשית ע"י סימולציות באימון על גבי בובות מודלים דמויי מקור. וגם על ידי צפייה במוהלים ותיקים ומנוסים.

תפקידו של המוהל דומה מאוד לתפקידו של מנתח בבית חולים, כל ברית יכולה חלילה לדרדר למצב של סכנת נפשות. ולכן אצלנו בקורס מוהלים כל תלמיד יעבור קורס עזרה ראשונה, עם דגש על טיפול בתינוקות. (וְנִשְׁמַרְתֶּם מְאֹד לְנַפְשֹׁתֵיכֶם… דברים ד טו).

בנוסף המשתתפים ילמדו על הדרכת הורים לפני הברית, ושמירת הקשר עם ההורים לאחר הברית במהלך ההחלמה. כגון: ביצוע הכנות לברית, על ציוד המילה, חבישה והסרת התחבושת לאחר המילה וכו'…

קהל היעד לקורס מתאים

לגברים מהמגזר הדתי / החרדי יראי שמים המסוגלים לבוא במגע עם דם, לעמוד בחוסן נפשי ובמצבי לחץ.

הלימודים בקורס יתחלקו לארבע חלקים כאשר שלושה חלקים מוקדשים ללימודים עיוני רפואי הלכתי ומעשי והחלק הרביעי יהיה מילות בפועל:

חלק א' לימוד הלכתי –

  • הקדמה והסבר כללי על מהות ברית המילה.
  • הלכות מילה.
  • עצות מעשיות בנושא המילה.
  • כל ההלכות הנוגעות למצוות ברית מילה, כולל מילה בצומות ומילה בשבת.

 

חלק ב' לימוד מעשי – מועבר בסימולציות מעשי על מודלים, צפייה בהסרטות ברית מילה, ומצגות, שלבי המילה.

חלק ג' לימוד רפואי – אנטומיה של ברית המילה, סיכונים רפואיים ואופן התמודדות, בדיקת התינוק לפני הברית, הנחיות להורים לפני ואחרי הברית, ליווי ההורים והתינוק בתקופת ההחלמה לאחר הברית.

חלק ד' עריכת מילה בפועל – כל תלמיד שיסיים את הקורס בהצלחה יוכל לבצע מילות בפועל בתוספת תשלום לחברה חיצונית.

התעודות שתקבלו מותנות במבחנים מעשי ועיוני עם ציון עובר של 60% ונוכחות של 90% במהלך הקורס, תקבלו תעודת הסמכה מטעם האקדמיה התורנית – לומדים.

רישיון מוהלים מאיגוד המוהלים הארצי בישראל, ובמסגרת קורס עזרה ראשונה ורישיון ממד"א.

מחיר של קורס מוהלים:

4,500 ₪

לחצו על הכפתור כדי להוריד את הסילבוס ולראות את המפרט המלא

מהרו להירשם כדי לתפוס מקום בקורס הקרוב!
פריסה ל-10 תשלומים

ניתן לפרוס את התשלומים ל- 10 תשלומים ללא ריבית

תקבלו את הציוד הנדרש

כל קורס באתר כולל במחיר את הציוד הנדרש

מתחייבים להצלחה

כל תלמיד יוכל להגיע לשיעורים חוזרים ללא הגבלה

תעודה רשמית מאת לומדים

בסיום כל קורס תקבלו תעודה רשמית של מכללת לומדים

הרשמה לקורס מוהלים

נא למלאות את הפרטים ונציג יצור איתך קשר
קורס מוהלים
קורס מוהלים
ברית מילה
קורס מוהלים
מידע נוסף בנושא מוהלים
תעריף מוהלים

לפני שניכנס לנושא של התעריף לברית מילה, חשוב לנו לציין כי לבריאותו של התינוק אין מחיר. כול הורה רוצה לקבל את התוצאה המושלמת ואת הברית

קרא עוד »
כלים למוהלים
קורסים מבוקשים
גלה את הדרך להפוך לסופר סת"ם מוסמך ב-4 חודשים בלבד. הצטרף לקורס סופר סתם וקבל הכשרה מקצועית וייחודית ע״י רבנים וסופרים מומחים, עם דגש על מיומנויות ופרקטיקה לכתיבת מזוזות, תפילין וספרי תורה. הצטרף עכשיו והתחל את מסעך להיות סופר סת"ם ברמה הגבוהה ביותר.
כלי נגישות
שנה טובה