קורס מוהלים

קורס הכשרת מוהלים של האקדמיה התורנית לומדים הינו מהקורסים המובילים בארץ אצלנו תלמדו ותעברו את ההכשרה הטובה והמקיפה ביותר בתחום

מבוא לקורס מוהלים

"זֹאת בְּרִיתִי אֲשֶׁר תִּשְׁמְרוּ בֵּינִי וּבֵינֵיכֶם וּבֵין זַרְעֲךָ אַחֲרֶיךָ הִמּוֹל לָכֶם כָּל זָכָר" (בראשית פ' יז' פס' י') 
לפי המסורת בעמנו כל אדם חייב למול את בנו ביום השמיני ללידתו. בימי קדם לא הייתה הסמכה מיוחדת למוהלים, כלומר כל אדם שהיה לו הידע והמיומנות הנדרשת יכול היה לבצע ברית מילה. אך בימינו עם התגברות המודעות לסכנה הנוגעת לביצוע ברית המילה ללא ההסמכה, כל מוהל חייב להיות בר הסמכה. לכן יש ביקוש למוהלים מוסמכים עם פיקוח רפואי מלא ומוסמך הלכתית.

היות והביקוש הגבוהה היום למוהלים מיומנים רפואית בפרט ומוסמכים בפיקוח הלכתי בכלל. הופך את הקורס מוהלים באקדמיה התורנית לומדים למסלול מבוקש.

הקורס מועבר בצורה עיונית ומתורגל מעשית, אצלנו תקבלו הכשרה רפואית קורס החייאה לתינוקות ורישיון ממד"א, תעודת הסמכה מאת האקדמיה, בנוסף גם רישיון מוהלים מאיגוד המוהלים הארצי בישראל.

מטרת הקורס היא להקנות לכם את כל הידע הרפואי וההלכתי בתחום המילה. בנוסף תרכשו מיומנות מעשית ע"י סימולציות באימון על גבי בובות מודלים דמויי מקור. וגם על ידי צפייה במוהלים ותיקים ומנוסים.

תפקידו של המוהל דומה מאוד לתפקידו של מנתח בבית חולים, כל ברית יכולה חלילה לדרדר למצב של סכנת נפשות. ולכן אצלנו בקורס מוהלים כל תלמיד יעבור קורס עזרה ראשונה, עם דגש על טיפול בתינוקות. (וְנִשְׁמַרְתֶּם מְאֹד לְנַפְשֹׁתֵיכֶם… דברים ד טו).

בנוסף המשתתפים ילמדו על הדרכת הורים לפני הברית, ושמירת הקשר עם ההורים לאחר הברית במהלך ההחלמה. כגון: ביצוע הכנות לברית, על ציוד המילה, חבישה והסרת התחבושת לאחר המילה וכו'…

קהל היעד לקורס מתאים לגברים מהמגזר הדתי / החרדי יראי שמים המסוגלים לבוא במגע עם דם, לעמוד בחוסן נפשי ובמצבי לחץ.

הלימודים בקורס יתחלקו לארבע חלקים כאשר שלושה חלקים מוקדשים ללימודים עיוני רפואי הלכתי ומעשי והחלק הרביעי יהיה מילות בפועל:

חלק א' לימוד הלכתי –

  • הקדמה והסבר כללי על מהות ברית המילה.
  • הלכות מילה.
  • עצות מעשיות בנושא המילה.
  • כל ההלכות הנוגעות למצוות ברית מילה, כולל מילה בצומות ומילה בשבת.

 

חלק ב' לימוד מעשי – מועבר בסימולציות מעשי על מודלים, צפייה בהסרטות ברית מילה, ומצגות, שלבי המילה.

חלק ג' לימוד רפואי – אנטומיה של ברית המילה, סיכונים רפואיים ואופן התמודדות, בדיקת התינוק לפני הברית, הנחיות להורים לפני ואחרי הברית, ליווי ההורים והתינוק בתקופת ההחלמה לאחר הברית.

חלק ד' עריכת מילה בפועל – כל תלמיד שיסיים את הקורס בהצלחה יוכל לבצע מילות בפועל בתוספת תשלום לחברה חיצונית.

התעודות שתקבלו מותנות במבחנים מעשי ועיוני עם ציון עובר של 60% ונוכחות של 90% במהלך הקורס, תקבלו תעודת הסמכה מטעם האקדמיה התורנית – לומדים.

רישיון מוהלים מאיגוד המוהלים הארצי בישראל, ובמסגרת קורס עזרה ראשונה ורישיון ממד"א.

מחיר של קורס מוהלים:

4,500 ₪

לחצו על הכפתור כדי להוריד את הסילבוס ולראות את המפרט המלא

מהרו להירשם כדי לתפוס מקום בקורס הקרוב!
פריסה ל-10 תשלומים

ניתן לפרוס את התשלומים ל- 10 תשלומים ללא ריבית

תקבלו את הציוד הנדרש

כל קורס באתר כולל במחיר את הציוד הנדרש

מתחייבים להצלחה

כל תלמיד יוכל להגיע לשיעורים חוזרים ללא הגבלה

תעודה רשמית מאת לומדים

בסיום כל קורס תקבלו תעודה רשמית של מכללת לומדים

הרשמה לקורס מוהלים

נא למלאות את הפרטים ונציג יצור איתך קשר
קורס מוהלים
קורס מוהלים
ברית מילה
קורס מוהלים
מידע נוסף בנושא מוהלים
תעריף מוהלים

לפני שניכנס לנושא של התעריף לברית מילה, חשוב לנו לציין כי לבריאותו של התינוק אין מחיר. כול הורה רוצה לקבל את התוצאה המושלמת ואת הברית

קרא עוד »
כלים למוהלים
קורסים מבוקשים
כלי נגישות
שנה טובה