כמה מרוויח סופר סתם?

תוֹכֶן הָעִניָנִים

רבים הם האנשים שרוצים להתפרנס ממקצוע שקשור לתשמישי קדושה. הם רק לא ממש בטוחים האם עבודה של סופר סתם, היא מכניסה מספיק או שהיא נחשבת רק כהכנסה צדדית? במאמר זה נענה ככל שאפשר על השאלה. כמה מרוויח סופר סתם?

אז אולי זה המקום לעשות מעט סדר במספרים:

כמה מרוויח סופר סתם שהוא עצמאי בכל חודש?

הכנסה של הסופר תלויה במיומנותו של הסופר. והתמחור לפי הניסיון שצבר ורמת הביקוש של אותו סופר. התשובה שקיבלנו מרוב הסופרים היא שהכנסתם החודשית עומדת על 15,000 ₪ ברוטו. (יש יותר ויש פחות)

כמה סופר סתם מרוויח על כתיבת ספר תורה?

העלות של ספר תורה היא בסביבות 130 אלף שח (תלוי ברמת הסופר ובסוג הכתב). הזמן שלוקח לכתוב ספר תורה הינו לפחות שנה שלימה. כך שיוצא שהסופר ירוויח על הספר באזור 10,000 ₪ בחודש.

כמה סופר מרוויח על כתיבת תפילין?

עלות התפילין הינה בין 800 ל 4000 שח תלוי ברמת ההידור. וכמובן שיש לסופר הוצאות נוספות של קניית הבתים והקלף.

אך לפני הכול חשוב לנו לציין כי עיסוק בעבודה מסוג זה של סופרות סת"ם. היא עבודה מיוחדת אשר יש עליה שכר גם בעולם הזה וגם בעולם הבא. על כתפיו של הסופר מוטלת אחריות רוחנית כבדה וגדולה. ורק הקדוש ברוך הוא יודע על מעשיו, על כוונותיו ועל הכתיבה שלו אם היא נעשית כפי הראוי.

כי נכון שאת הכתב אפשר לבדוק. אך את הכוונות הנסתרות ואת יראת השמים של הסופר, יודע רק בורא עולם לבחון ולראות.

מה הרווח הכספי של סופר סתם?

העיסוק בתחום הזה של כתיבת סת"ם יכולה להיעשות בשני אופנים.

האפשרות הראשונה – שהיא עבודה מול סוחרים. והיא משאירה את ההתעסקות מול הלקוח בידי הסוחר. זה אולי יכול להיות נוח אך לא תמיד זה באמת שווה, היות וכסף רב עובר בדרך לידי הסוחר וחבל.

האפשרות השנייה – היא עבודה הנעשית באופן עצמאי מול הלקוחות, שזה אומר מכירה ישירה ללקוחות.

אל תסתבכו עם החוק

חשוב לדעת כי כל מכירה שאתם עושים וכל רווח שאתם מרוויחים כאן במדינת ישראל. מחויבים בדיווח ולרוב גם בתשלומי מס. על כן, לפני שאתם בכלל יוצאים לשוק עם הסחורה שאתם רוצים למכור, עליכם לפתוח תיק במס הכנסה. כך תוכלו לעבוד מתוך יישוב הדעת, בצורה ישרה וחוקית. כך גם תהיו מכוסים בכל מקרה של תאונת עבודה חלילה.

סופר שמרוויח עד תקרה של קרוב ל – 100,000 ₪ לשנה, יוכל לקבל את ההגדרה של עוסק פטור. (בעבר קראו לזה עסק זעיר) מדובר בעסק שלא צריך לשלם מס בגלל ההכנסות הנמוכות. כלומר זהו עסק פטור ממס. עוסק פטור עדיין צריך לשלם ביטוח לאומי, בהתאם להיקף ההכנסות שלו ושעות העבודה שלו בפועל. מעבר לכך חשוב שהוא ייעזר בשירות של רואה חשבון. אך הגשת הדוחות תהיה רק על בסיס שנתי והתשלום לרואה החשבון יהיה נמוך יחסית.

סופר שמרוויח יותר ומחזור העסקאות שלו עולה על הסכום המקסימלי של העוסק הפטור. יצטרך לפתוח עוסק מורשה! יהיה עליו להפריש תשלומי מס, מע"מ וכמובן גם תשלומים לביטוח הלאומי.

מעבר לכך יהיה עליו לשלם לרואה חשבון שינהל את ענייניו הכספיים מול רשויות המס. זה כרוך בעלות חודשית קבועה לרואה החשבון.

איפה לומדים להיות סופר סתם?

להיות סופר סתם זה ממש לא תפקיד של מה בכך. אדם שרוצה לעבוד כסופר סתם, אמור ללמוד היטב את כל ההלכות הקשורות לנושא הזה של כתיבת סתם. מעבר לכך הוא צריך ללמוד לכתוב כל אות בפני עצמה. בצורה מקצועית, בצורה נכונה והכי מדויקת על פי דרישות ההלכה.

הוא גם צריך ללמוד איך בוחרים, והיכן קונים את כל האביזרים לצרכי הכתיבה של סופר סתם. תוך הקפדה על חומרים מקוריים שעונים על דרישות ההלכה.

מעבר לכך הוא צריך להיות אדם ירא שמים שיקבל התר וסמיכה מרב שיבחן אותו. בכדי שמותר יהיה לו לאחוז בקולמוס ולכתוב את כתבי הקודש.

האקדמיה התורנית פותחת שער לכל מי שרואה את עצמו מתאים לכתיבת סת"ם. ומוכן להשקיע את כל הזמן והרצון ללמוד מקצוע קדוש שכזה.

השכר על עבודה מהסוג הזה היא גם בעולם הזה וגם בעולם הבא.

האקדמיה התורנית עם המורים הטובים ביותר יובילו אתכם להצלחה.

קראו עוד על קורס סופר סתם »

לומדים אקדמיה תורנית
לומדים אקדמיה תורנית
כל המידע באתר נכתב ע"י צוות האתר של מכללת 'לומדים'. המרכז המקצועי בכל רחבי הארץ לקורסים והכשרות לחרדים וגם לדתיים בכל מקצועות הקודש.
WhatsApp
Telegram
Email
Facebook
מידע נוסף בנושא סופר סתם
צורת ישיבה נכונה לסופר סת"ם
צורת ישיבה נכונה לסופר סת"ם

כדי לשמור על תנוחת הישיבה הנכונה ולמנוע כאבי גב וצוואר, חשוב להזיז ולהתאים את המיקום עצמו במהלך היום. ניתן להקים את הכיסא כך שהרגליים יהיו על הרצפה והברכיים יהיו בזווית של 90 מעלות, ולתמוך במגדל הגב למנוע הטיית הגב.

קרא עוד »
קורסים מבוקשים
כלי נגישות
שנה טובה