לימודי הסמכה לרבנות

תוֹכֶן הָעִניָנִים

שנים רבות חשבתם שאתם מתאימים לעסוק בתחום הרבנות? רואים את עצמכם עושים את זה בצורה טובה? המקום שלכם אתנו באקדמיה התורנית לומדים. האקדמיה מעבירה קורסים של לימודי הסמכה לרבנות בדרך האפקטיבית ביותר.

הסמכה לרבנות זה לא עניין של מה בכך. אדם שמוסמך לרבנות נוטל על עצמו עול כבד ומשימה עתירת אחריות. האדם חייב להיות אישיות משכמו ומעלה עם כתפיים רחבות להכריע בעניינים הרי גורל.

אדם שרואה את עצמו ראוי לתפקיד כזה ולכניסה לנעליים הגדולות הללו, חייב ללמוד היטב את כל הנושאים אשר בהם יהיה עליו לגלות שליטה במהלך כהונתו כרב מוסמך או מורה הוראה.

בגדול, אדם שהוא רוצה להיות מורה הוראה מוסמך חייב להכיר הרבה מאוד תחומים כדי שהוא יידע לפסוק ולהכריע בכל אחד מהם.  אצלנו יכול לכל אחד לקבל מענה מושלם לכל התחומים אותם הוא ירצה ללמוד.

באקדמיה התורנית 'לומדים' תוכלו למצוא מגוון רחב של קורסים. בכל מקצועות הקודש הנחשבות, הקורסים פתוחים בכל רחבי הארץ, לכל המגזר החרדי והדתי.

לימודים רבניים ומקצועיים

במהלך הלימודים במכון 'לומדים' נהנים התלמידים מהדרכה ומשיעורים מקצועיים. אשר מועברים כולם על ידי רבנים. על ידי דיינים ועל ידי אנשי מקצוע מומחים. בכל התחומים הנלמדים כך שהתלמיד יוצא בהחלט מוכן עם כל הידע הנדרש ועם כל המקצועיות שהוא צריך כדי להצליח בתפקיד החשוב.

התלמידים שעברו דרכינו מעידים כי הם אכן הצליחו להגיע להצלחה מסחררת. ואפילו מהירה יחסית רק הודות לכך שהם אכן קבלו את כל מה שהם היו צריכים כדי להגיע להישגים הרצויים.

הלימודים מועברים בצורה אינטנסיבית ובאופן הכי מקיף. מה שמוביל לכך שכל נבחן מקבל את כל המידע שהוא צריך לקבל בהיקף מושלם. בואו לקרוא מה תלמידים ממליצים עלינו.

הכנה למבחני הסמכה

אחד השלבים הקריטיים שכל תלמיד עובר לקראת המעבר לתפקיד הנחשק אלו הם מבחני ההסמכה. מבחני ההסמכה הם אלו שלמעשה מעידים על הרמה המקצועית של הנבחן ועל הידע שהוא אכן רכש בפועל.

ההכנה לקראת מבחני ההסמכה כוללת גם עבודה מעשית בפועל בכל התחומים הרלוונטיים. כאשר אם מדובר בלימודי מוהל הרי שהנבחן יעבור ניסיון טכני בבריתות, שם הוא ישתתף כצופה ובהמשך גם כפעיל בפועל. אם מדובר בעבודה של טוען רבני הרי שהוא ילמד מתוך סימולציות. איך וכיצד להתנהל כדי לבחון האם אכן יש לו כשירות להיכנס למבחנים ואף לעבור אותם בפועל.

מבחני ההסמכה לרבנות הם מבחנים מחייבים ותובעניים מאוד כיאה לתפקיד חשוב שכזה.

ברור שלקראת מבחן כזה יש להיערך בצורה מאוד יסודית וגם מאוד אינטנסיבית.

מתלבטים? פנו אלינו עכשיו לייעוץ והכוונה

עושים את זה בפעם אחת

יש תלמידים שמתכוננים, לומדים, מתרגלים וגם ניגשים למבחנים אך הם לא באמת מצליחים. הם מוצאים את עצמם נאלצים להתחיל את כל התהליך שוב וללמוד מתחילה. זה לא תמיד סיפור פשוט. ובמקרים רבים התלמיד כבר מתחיל להתייאש מלהיכנס בכלל לכל הסיפור הזה.

זה לא משהו שקורה אצלנו באקדמיה התורנית בדרך כלל. כי אנחנו שמים דגש על הכנה נכונה של כל תלמיד. על לימוד היקפי של כל הנושאים הרלוונטיים ועל הכנה למבחנים בצורה מאוד מוקפדת ואינדיבידואלית. מה שמוביל בסופו של דבר לכך שהנבחן מגיע לשלב הזה של המבחנים. כאשר הוא כבר מוכן ובשל והוא מסוגל להתמודד עם כל מה שיתבקש ממנו.

לא פחות ממושלם

חשוב להבין שמבחני הסמכה לרבנות זה לגמרי לא כמו מבחני בגרות או מבחנים לתואר. במבחני ההסמכה לרבנות חייב הנבחן להוכיח שליטה מלאה בחומר. הוא חייב להיות פרפקט בכל התחומים הנבחנים כי אחרת הוא לא יוכל לתפקד כמורה הוראה.

אצלנו מעניקים את הליווי המלא לקראת מבחני ההסמכה. לצד כל הידע הפרקטי שמנגיש לכל אחד את היכולת להגיע למטרה שסומנה.

בקרו בחנות שלנו – לומדים SHOPS החנות הרשמית למוצרי קדושה, של מכללת 'לומדים – אקדמיה תורנית'. בחנות זו אנו מוכרים את כל המוצרים הנצרכים למוהל, לשוחט ולסופר סת"ם. ועוד…

אולי יעניין אותך לקרוא על:

לומדים אקדמיה תורנית
לומדים אקדמיה תורנית
כל המידע באתר נכתב ע"י צוות האתר של מכללת 'לומדים'. המרכז המקצועי בכל רחבי הארץ לקורסים והכשרות לחרדים וגם לדתיים בכל מקצועות הקודש.
WhatsApp
Telegram
Email
Facebook
מידע נוסף בנושא דיינות ורבנות
חומר לימודי דיינות
חומר לימודי דיינות – כדאי לקרוא לפני שנגשים לבחינות

החומר הלימודי מתחיל בהבנה עמיקה של תפקיד הדיין והמערכת המשפטית הכוללת אותו. נדגים את החוקים והפקודות המתייחסים לדיונים ולתהליכים משפטיים, וכן את הדרכים להתחיל, לנהל ולסיים דיון באופן הולם ובצורה המתאימה לכל סוג סכסוך.

קרא עוד »
מחפש כולל ללימוד דיינות
מחפש כולל ללימודי דיינות?

לימודי דיינות הם קורסים ותוכניות לימוד המיועדות לאנשים המעוניינים ללמוד ולהתמקצע בדיני ההלכה היהודית ולשמש כדיינים בבתי הדין הרבניים. לימודי דיינות מכילים מגוון רחב של נושאים הכוללים:

קרא עוד »
מועדי בחינות הסמכה לרבנות יורה יורה
מועדי בחינות הסמכה לרבנות יורה יורה

בחינות הסמכה לרבנות יורה יורה הן בחינות מקצועיות שמתבצעות בפני ועדת סמיכה של בתי הדין הרבניים בישראל. הבחינות מתבצעות לאחר שהמועמד הסתיים את לימודיו בבית המדרש לרבנים וקיבל אישור להמשך הלימודים על-ידי רבני הבית המדרש.

קרא עוד »
קורסים מבוקשים
כלי נגישות
שנה טובה