רשימת כוללים של דיינות

תוֹכֶן הָעִניָנִים

ישנם הרבה אברכים מוכשרים שעברו שנים רבות בהיכלי התורה. ולמדו בישיבות הקדושות והם מרגישים שהם כשירים ללימודי דיינות כדי לעסוק בתחום נחשב וחשוב זה. לצורך זה הם כמובן צריכים ללמוד.

רשימת כוללים של דיינות

אנחנו כאן עם רשימה של כוללים מעולים… שבכל אחד מהם תוכלו למצוא את כל הכלים הנדרשים לצד ידע נרחב ומקיף במיוחד כדי שתגיעו מוכנים אל המבחנים. משם הדרך לתעודת 'ידין ידין' כבר תהיה סלולה.


כולל דיינות בישיבה גבוהה – הסדר שדרות

כולל הדיינות שדרות מתאים לכל מי שנפשו חשקה בתורה. והוא חפץ להשקיע, ללמד, לגדול ואף להתקדם הלאה לדיינות. הכולל הוקם על יד ראש הישיבה ר' דוד פנדל שליט"א. כאשר מטרת הכולל היא לגדל דור של ת"ח בעלי שיעור קומה.

לימודי דיינות איך עושים את זה? בכולל לומדים על פי מתכונת מיוחדת כדי להקיף את כל הנושאים הרלוונטיים מהמסד ועד הטפחות. ישנה תוכנית ברורה ומפורטת למסלול הלימודים בכולל כאשר התלמידים יודעים תמיד לקראת מה הם הולכים. מידי שבוע מקבלים התלמידים רשימה מסודרת של תוכניות השבוע הבא. וכן סיכום ברור ונוח על כל מה שנלמד בשבוע החולף.

כולל הדיינות מוציא מידי שנה בוגרים שמקבלים את כל ההכשרה הנדרשת. כדי לכהן כמנהיגים רוחניים בתחומים השונים.

למידע נוסף אודות הכולל »


כולל יד דרומן ללימודי הוראה ודיינות ליוצאי צבא

כולל יד דרומן הוקם לפני מעל שלושים שנה בעיר רחובות. על ידי הרה"ג ר' משה חיים דימנטמן שליט"א. הכולל הינו "ציוני" והוא נועד להכשיר את ההנהגה הרוחנית עבור הציבור הדתי לאומי.

מעבר לכולל ישנן מסגרות שונות הפעולות מטעמו. כאשר המטרה האי לפעול בקרב בני הנוער וכלל הקהילה ולהפיץ תורה והלכה.

בכולל ישנה תוכנית ייחודית המיועדת ללימודי דיינות שמשלבת לימודים עיוניים בכל הנושאים הנדרשים לדיין. ישנו בית מדרש מיוחד לממונות בשם "אבני משפט". כאשר המטרה היא להעניק את כל הידע הנדרש בכל התחומים הנצרכים. כדי להגיע מוכנים למבחנים המעשיים.

למידע נוסף אודות הכולל »


כולל דיינות שע"י ישיבת הכותל

בכולל מושם דגש על הכשרת התלמידים בכל העניינים של דיני ממונות – חלק חושן משפט, דיני חלק אבן העזר ועוד… וזאת כדי להכשיר אותם לפסוק בכל הנושאים הללו. ולהכין אותם לישיבה כדיינים בבתי הדין האזוריים ובתי הדן לממונות. מדובר בסדר לימודים ארוך של בהם לומדים האברכים במשך שש שנים. את חלק חושן משפט ולאחר מכן משך שלוש שנים את חלק אבן העזר כאשר במהלך המבחנים הם ניגשים לבחינות לימודי הסמכה לדיינות מטעם הרבנות הראשית לישראל. האברכים נהנים אף מימי עיון מיוחדים. שמעשירים מאוד את הידע הכללי שלהם בכל הנושאים הרלוונטיים לתחומי הדיינות. ובייחוד החידושים של העידן המודרני שמביא אל פתחו של הדיין נושאים שלא נידונו עד כה.

האברכים בכולל דיינות נהנים ממלגת לימודים מוגדלת בכולל.

למידע נוסף אודות הכולל »


כולל ענב

כולל הדיינות ביישוב עינב מוכר בשמו "כרמי משפט". בכולל המיוחד הזה לומדים כחמישה עשר אברכים. כאשר חלקם כבר עברו את בחינות ההסמכה לרבנות. ויש מהם שכבר קבלו הסמכה לכהן כרבני ערים. מדובר בכולל בו ניגשים האברכים למבחנים מקיפים וגדולים מטעם הרבנות הראשית לישראל. ולאחר תקופת לימודים ארוכה ומורכבת של שמונה שנים הם גם מקבלים את תעודת ההסמכה לדיינות. משם הם יכולים לצאת לעסוק במקצוע הדיינות. ביישוב עינב ישנה פעילות תורנית ענפה בהם הם נוטלים חלק פעיל. ומפיצים תצורה בקרב כל האוכלוסיות בעיר. במקום ישנו בית דין לממונות שהוא למעשה היחיד במועצה האזורית שומרון. ראש הכולל הוא הרב אוריאל אליהו שהוא גם אב"ד.

למידע נוסף אודות הכולל »


כולל בירין – בית מדרש להוראה ודיינות

כולל אברכים בירין הוא למעשה בית הוראה לרבנים ודיינים. בבית המדרש מקבלים התלמידים את כל הידע המקיף בכל התחומים הרלוונטיים כאשר הם זוכים גם לפרסים עבור הצטיינות וחיבור ספרות תורנית בתחומים הרלוונטיים.

הכולל מיועד לאברכים רציניים שרוצים להשקיע בקומתם הרוחנית ולרכוש ידע נרחב בכל תחומי הדיינות הרלוונטיים כדי לדון ולהורות הלכה בישראל.

למידע נוסף אודות הכולל »


מוסדות ברכת אברהם

רשת כוללים להוראה ודיינות "ברכת אברהם" הוקמה בשנת תשס"ה והיא כיום מחולקת לסניפים שונים בעיר ירושלים. המוסד שם לנגד עיניו כמטרה לגדל את גדולי ישראל של הדור הבא. התלמידים במקום הינם מתמידים ויראי שמים שעוסקים בעמל גדול בלימוד התורה. מסלול הלימודים הוא עמוק מאוד ודורש לימוד מעמיק במיוחד.

למידע נוסף אודות הכולל »


רשימת כוללים של דיינות
רשימת כוללים של דיינות

אנו באקדמיה התורנית ׳לומדים׳ מקווים שעזרנו לכם עם רשימת כוללים של דיינות שאספנו עבורכם. אם יש לכם שאלות נוספות אנו מזמינים אתכם ליצור קשר.

אצלנו באקדמיה התורנית מסמיכים אלפי בוגרים במקצועות הקודש התורניות. למידע נוסף על הקורסים שלנו »

לומדים אקדמיה תורנית
לומדים אקדמיה תורנית
כל המידע באתר נכתב ע"י צוות האתר של מכללת 'לומדים'. המרכז המקצועי בכל רחבי הארץ לקורסים והכשרות לחרדים וגם לדתיים בכל מקצועות הקודש.
WhatsApp
Telegram
Email
Facebook
מידע נוסף בנושא דיינות ורבנות
חומר לימודי דיינות
חומר לימודי דיינות – כדאי לקרוא לפני שנגשים לבחינות

החומר הלימודי מתחיל בהבנה עמיקה של תפקיד הדיין והמערכת המשפטית הכוללת אותו. נדגים את החוקים והפקודות המתייחסים לדיונים ולתהליכים משפטיים, וכן את הדרכים להתחיל, לנהל ולסיים דיון באופן הולם ובצורה המתאימה לכל סוג סכסוך.

קרא עוד »
מחפש כולל ללימוד דיינות
מחפש כולל ללימודי דיינות?

לימודי דיינות הם קורסים ותוכניות לימוד המיועדות לאנשים המעוניינים ללמוד ולהתמקצע בדיני ההלכה היהודית ולשמש כדיינים בבתי הדין הרבניים. לימודי דיינות מכילים מגוון רחב של נושאים הכוללים:

קרא עוד »
מועדי בחינות הסמכה לרבנות יורה יורה
מועדי בחינות הסמכה לרבנות יורה יורה

בחינות הסמכה לרבנות יורה יורה הן בחינות מקצועיות שמתבצעות בפני ועדת סמיכה של בתי הדין הרבניים בישראל. הבחינות מתבצעות לאחר שהמועמד הסתיים את לימודיו בבית המדרש לרבנים וקיבל אישור להמשך הלימודים על-ידי רבני הבית המדרש.

קרא עוד »
קורסים מבוקשים
כלי נגישות
שנה טובה