אני יכול להיות משגיח כשרות?

תוֹכֶן הָעִניָנִים

יש אנשים שנולדו בכדי לנהל. הם אוהבים פרויקטים הם מסוגלים לשלוט על הרבה מאוד תחומים. והם מצליחים לנהל ביד רמה גם מצבים מורכבים וסיטואציות מלחיצות מאוד. אם הם גם אנשים יראי שמים ויש להם את הרצון ללמוד כדי לנהל. הם בהחלט יכולים להפוך ולהיות משגיחי כשרות. אז אם שאלתם את עצמכם "האם גם אתם יכולים לשמש כמשגיחי כשרות?" נדמה שכבר קבלתם את התשובה!

הקריטריונים הנדרשים למשגיח כשרות:

למעשה אפשר לסכם ולצמצם בשלוש מילים את רשימת הקריטריונים שיש על מנת לשמש כמשגיח כשרות.

יראת שמים זה הדבר הראשון

רק אדם שהוא ירא שמים יכול לשמש כמשגיח כשרות. כי מדובר בהחלט בעבודה סיזיפית וקשה. שלצערנו, עם מעט הערמה וקצת שקר, אפשר בהחלט לצלוח הרבה מאוד בעיות. אך ברור כי הערמה ושקר בכל מה שקשור לנושא של כשרות. יכול ליצור את ההבדל שבין אוכל כשר לאכילה לבין אוכל טרף! כך שחשוב מאוד לוודא כי המשגיחים למיניהם בכל מקום בו הם עובדים הם אכן אנשים גדולים ביראת שמים. וכי הם עובדים בנאמנות ללא כל עיגול פינות.

מוסר עבודה לא נרתעים מעבודה

אז אם יש לכם את המוסריות הגבוהה ואת יראת השמים, ואתם לא נרתעים מעבודה קשה. ולעולם לא תוותרו על העקרונות ההלכתיים, גם אין אדם שרואה אתכם או שמדובר בהפסדים כספיים. ולמרות זאת אתם תקפידו על דרך האמת ועל שמירת הלכה. הרי שאתם בהחלט יכולים להתאים לביצוע תפקיד מיוחד שכזה. תפקיד אשר שכר גדול בצדו בעולם הבא וגם בעולם הזה. כי לא מדובר בעניין של מה בכך, הדאגה שיהודים יזכו לאכול רק מאכלים כשרים.

משגיחי כשרות 'לומדים'

אז אמרנו שצריך הרבה יראת שמים אך זה לא יוכל להספיק, אם אין את כל הידע הנדרש לצורך כך. כי משגיח כשרות אמור לחלוש על הרבה מאוד תחומים ואם הוא לא יהיה בקי בהם. הוא גם לא ידע מתי ישנה בעיה, מתי צריך לעשות שאלת רב ומתי האוכל הוא גלאט כשר.

כאן בדיוק מגיע המקום שלנו. אצלנו יוכל כל מי שרואה את עצמו מתאים לתפקיד הזה של משגיח כשרות. לבוא וללמוד את המקצוע היטב ולהכיר אותו על בוריו. זה אומר לימוד מעשי שיסלול את הדרך של משגיח הכשרות הבא.

תוכלו לדעת יותר בקישור הבא – קורס משגיחי כשרות.

מה צריך משגיח כשרות ללמוד?

אז מה אמור ללמוד משגיח כשרות? יש הרבה נושאים שהוא אמור להכיר והרבה מקצועות שהוא צריך ללמוד. הוא חייב ללמוד –

הלכות שבת, הלכות קדושת שביעית בגידולי קרקע, הלכות חלה, הלכות הכשרת בשר, הלכות בדיקת מזון מתולעים וכן הלאה. הוא צריך להכיר את הטכניקות השונות. אשר בהם מייצרים היום את המזונות השונים ולוודא כי הכול אכן עובד כמו שצריך מבחינת כשרות המזון. זה כולל למשל שימוש בכלים נפרדים לבשר וחלב. או אפילו לחלב ופרווה או שימוש בביצים בדוקות וכדומה.

משגיח הכשרות חייב לוודא כי הפירות והירקות בהם עושים שימוש, לצורך הכנת המזון עוברים כולם בדיקה מתולעים. הוא צריך לבדוק את כל הביצים שנכנסים למאפים או לתבשילים השונים. כאשר הוא צריך לוודא כי מדובר בביצים שאין בהם דם. מעבר לכך הוא צריך לשלוט על חומרי הגלם הבשריים הנכנסים אל המטבח. ולוודא כי מדובר בבשרים שעברו שחיטה כדין, הם הומלחו כדין והם כשרים לאכילה.

יש עוד הרבה מאוד הלכות ועוד מגוון גדול של נושאים אותם חייב המשגיח ללמוד ולהכיר היטב. בטרם ייכנס לנעליים הגדולות של משגיח הכשרות.

מה תפקידו של משגיח כשרות? המשיכו לקרוא »

משגיח שיעניק ראש שקט

למעשה כאשר אנחנו מתארחים לארוחה במסעדה, בבית מלון או בחתונה. אנחנו רוצים לדעת שאנחנו יכולים לאכול וליהנות בשקט מהארוחה. הראש השקט שיהיה לנו יהיה רק אם יש במקום משגיח כשרות אמין. שאנחנו מסוגלים לסמוך עליו שהוא יעשה את העבודה שלו היטב. לצערנו העומסים הכבדים המוטלים על המשגיחים של היום. בגלל המחסור בכוח אדם, עשוי בהחלט לגרום לתקלות או לכשלים שונים עד שהאוכל יהיה בעייתי מבחינת הכשרות. אף אחד לא רוצה למצוא את עצמו עם אוכל בעייתי ועם כשרות מפוקפקת שאין מאחוריה דבר.

מסיבה זו חשוב כל כך לשים לב על בחירה נכונה וחכמה במשגיח כשרות. רואה את עצמך מתאים לתפקיד? אתה מוזמן לבוא וללמוד!

אולי יעניין אותך לקרוא את המאמרים הבאים:

לומדים אקדמיה תורנית
לומדים אקדמיה תורנית
כל המידע באתר נכתב ע"י צוות האתר של מכללת 'לומדים'. המרכז המקצועי בכל רחבי הארץ לקורסים והכשרות לחרדים וגם לדתיים בכל מקצועות הקודש.
WhatsApp
Telegram
Email
Facebook
מידע נוסף בנושא משגיח כשרות
משרות של משגיח כשרות
איך למצוא משרות של משגיח כשרות?

אחת הדרכים למצוא משגיח כשר היא לפנות לאיגודי משגיחים כמו איגוד המשגיחים הכשרים בישראל. האיגוד יוכל לספק מידע רלוונטי על משגיחים כשרים ויכול להמליץ על מנהלים כשרים המתאימים לצרכים שלך.

קרא עוד »
חליבת פרה בשבת
השגחת כשרות על חליבה בשבת

סוגיית החליבה בשבת היא סוגיה רחבה ומורכבת ומעורבים בה שיקולים רבים. במאמר זה נסביר בקצרה על איסור חליבה בשבת, נסביר מהם התנאים והדרכים להתיר פעולה זו ועוד…

קרא עוד »
קורסים מבוקשים
גלה את הדרך להפוך לסופר סת"ם מוסמך ב-4 חודשים בלבד. הצטרף לקורס סופר סתם וקבל הכשרה מקצועית וייחודית ע״י רבנים וסופרים מומחים, עם דגש על מיומנויות ופרקטיקה לכתיבת מזוזות, תפילין וספרי תורה. הצטרף עכשיו והתחל את מסעך להיות סופר סת"ם ברמה הגבוהה ביותר.
כלי נגישות
שנה טובה